تبلیغات
تا بالا آمدن کامل سایت کمی صبر کنید پارکور ورزشی پراز هیجان - اولین گروه پارکور در فرانسه و اختلاف ایجاد شده بین دیوید و سباستین


پارکور ورزشی پراز هیجان
 
" به وبلاگ پارکور ایران خوش آمدید "اولین گروه پارکور در فرانسه و اختلاف ایجاد شده بین دیوید و سباستینبا شنیدن واژه یاماکاسی در ابتدا این تصور به ذهن می‌آید که این کلمه ژاپنی است اما یاماکازی در اصل کلمه‌ای کنگویی است و به معنی بدن، روح و فرد قدرتمند است اما در زبان فرانسه نزدیک‌ترین معنی به آن انرژی است که البته چندان هم بی ارتباط با پارکور نیست.
یاماکازی نام یک گروه فرانسوی از پارکور کاران است که در سال 1997 پایه گذاری شد. اعضای ...این گروه را دیوید بل، سباستین فوکن، یان نااوترا، چارلز پریر، مالیک دیوف، گویلن و تعدادی دیگر از پارکورکاران حرفه ای تشکیل می‌دهند. یاماکازی‌ها مرتب در جست‌وجوی این هستند تا حرکات خلاقانه‌تری را ابداع کنند و آنها بر این باورند که هنر جابه جایی توسط شخص خاصی اختراع نشده است بلکه از دوران ماقبل تاریخ و زمانی‌که انسان‌های اولیه به شکار می‌رفتند و حیوانی را تعقیب می‌کردند تا آن را به دام اندازند حرکات پارکور وجود داشت و تنها تغییری که تاکنون در آن ایجاد شده، سازگار شدن آن با زندگی شهر نشینی و در و دیوار بلند شهر‌هاست.

اعضای گروه یاماکازی پس از اینکه خدمت سربازی خود را به پایان رساندند تصمیم به تشکیل اولین گروه پارکورکاران گرفتند. آنها مبدأ کار خود را تمرینات جورج هربرت قرار دادند و برای تمرینات بدنی موانعی نظیر آنچه در سربازی استفاده می‌شد به کار بردند. گروه یاماکازی در سال 2001 به اوج شهرت رسید تا جایی‌که با بازی در فیلم «یاماکازی- سامورایی‌های عصر جدید» توانایی این گروه شگفت‌انگیز به تصویر کشیده شد. داستان فیلم طوری است که در آن گروه یاماکازی سعی می‌کنند از فرد پولداری دزدی کنند تا خرج عمل شخصی را که قصد داشته پارکور یاد بگیرد اما از بخت بدش هنگام انجام تمرینات صدمه دید بدهند. این گروه، فیلم مستندی هم به نام نسل یاماکازی دارند که نقطه نظرات عمیق و طرز فکر آنها را در مورد پارکور نشان می‌دهد. اگرچه پارکور از نظر بسیاری ورزشی مهیج به شمار می‌رود اما برای یادگرفتن آن، فرد باید آمادگی جسمانی لازم را داشته باشد؛ چرا‌که حضور ذهن به موقع به همراه نیروی بدنی قوی حرکات پار کور را می‌سازد. بنابراین هرگز تا زمانی‌که فرد نیروی بدنی کافی به دست نیاورده است نباید سراغ پارکور برود.
پس از مدتی که نام و آوازه یاماکازی همه جا پیچید، بین دیوید بل و سباستین فوکن اختلاف عقیده پیش آمد. دیوید بل معتقد بود که انجام حرکات نمایشی و زیبا در پارکور چندان اهمیتی ندارد اما فوکن عقیده داشت که جذاب بودن پارکور به انجام حرکات زیبا و نمایشی آن است.روز‌های اول این اختلاف نظر چندان مهم به نظر نمی‌رسید اما طولی نکشید که این دو فرد از یکدیگر جدا شدند و فوکن رشته جدیدی به نام فری رانینگ را پایه‌گذاری کرد.

باتوجه به این متن نتیجه میگیریم که پارکور از فریران جداشه وپارکور حرکت های بی دلیل نیست
طبقه بندی: مطالب ورزشی، 
برچسب ها: گروه های پارکور، پارکور ایران، اموزش پارکور، آموزش پارکور، تاریخچه پارکور، دانلود کلیپ پارکور، دانلود کلیپ آموزش پارکور، کلیپ پارکور، بهترین پارکور کاران ایران، آموزش حرکات پارکور، حرکات پارکور، پارکور چیست، پارکور کار کیست، چگونه یک پارکور کار خوب بشویم، پارکور بانوان، پارکور زنان، دانلود کلیپ پارکور ایرانی، دانلود کلیپ پارکور بانوان، دانلود کلیپ پارکور زنان، زندگی نامه دیوید بل، زندگینامه دیوید بل، دیوید بل کیست، حرکات پایه در پارکور، تاریخچه پارکور ایران، دانلود کلیپ، آموزش، پارکور کار، عکس های پارکور، عکس های زیبا، جدید ترین کلیپ های پارکور ایران و جهان، کلیپ 2012، دانلود بازی پارکور برای کامپیوتر، دانلود بازی پارکور برای موبایل، باشگاه های پارکور، باشگاه پارکور در تهران، مربیان پارکور، پارکور کرج، کلیپ های آموزشی، پارکور اکباتان، پارکور تهران، دانلود کلفیپ زیبا،  
دنبالک ها: [cb:post_related_link_name]،
نوشته شده در تاریخ شنبه 27 اسفند 1390 توسط AMIR HOSSEIN
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : امیرحسین