تا بالا آمدن کامل سایت کمی صبر کنید پارکور ورزشی پراز هیجان - دایناسورها کوچکتر از آن چیزی بودند که تصور می شود


پارکور ورزشی پراز هیجان
 
" به وبلاگ پارکور ایران خوش آمدید "

دایناسورها کوچکتر از آن چیزی بودند که تصور می شود

. . .

دایناسورها کوچکتر از آن چیزی بودند که تصور می شود

. . .

دیرینه شناسان آمریکایی در تازه ترین پژوهشهای خود دریافتند که دایناسورها که تاکنون به عنوان بزرگترین حیوانات ماقبل تاریخ شناخته می شدند می توانسته اند کوچکتر از آن چیزی باشند که تاکنون تصور می شد…

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان دانشگاه کلورادو کشف کردند که مدل آماری اصلی که تاکنون برای محاسبه وزن و اندازه دایناسورها به کار می رفت معایبی دارد و بنابراین اندازه این خزندگان ماقبل تاریخ را بزرگتر از اندازه واقعی نشان می دهد.

این محققان با استفاده از مدلهای جدید نشان دادند که اندازه واقعی دایناسوری به نام Apatosaurus louisae که یکی از بزرگترین دایناسورهای شناخته شده است به نظر می رسد نصف وزنی را داشته باشد که برای آن تعیین شده بود. به طوری که وزن این دایناسور با کمک مدل آماری رایج ۳۸ تن است درحالی که این دانشمندان وزن این جانور را ۱۸ تن تعیین کردند.

این دانشمندان در این خصوص اظهار داشتند: “دیرینه شناسان به مدت ۲۵ سال از مدلهای آماری استفاده می کردند که وزن بدن دایناسورهای غول پیکر و دیگر حیوانات عظیم منقرض شده را ارزیابی می کردند. این درحالی است که ما با ارزیابی مجدد داده های مربوط به نمونه های موجود نشان دادیم که این مدل آماری به طور جدی دارای معایب است. در واقع این دایناسورهای غول پیکر به احتمال زیاد تنها نیمی از وزنی را داشته اند که تاکنون تصور می شد.”

این ارزیابی جدید می تواند تئوریهای متعدد جدیدی را مربوط به بیولوژی دایناسورها، میزان انرژی متابولیسم، میزان مصرف غذایی و نوع حرکت آنها ارائه کند.

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : امیرحسین